Maršrutai

Ruošiantis žygiui labai svarbu pasirinkti tinkamą maršrutą. "Ukmergės baidarių nuoma" siūlo baidarių maršrutus Šventosios ir Siesarties upėmis. Didesnėms grupėms taip pat siūlome baidarių žygius Virintos ir Širvintos upėmis. Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į moterų, vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų skaičių. Taip pat atkreipkite dėmesį, kiek iš jūsų plaukiate pirmą kartą ir kiek iš jūsų yra patyrusių plaukikų . Patyrusius paprastai reiktų leisti į priekį ir į galą (kad nepaliktų atsilikusių). Jie kontroliuos žygio eigą (plaukiantiems iš paskos sufleruos „laikytis kairės", „laikytis dešinės", „stojam – kliūtis") . Jei grupėje dauguma baidarėmis plaukia pirmą kartą, siūlome pasirinkti maršrutus Šventąja. Plaukti Šventąja nėra sudėtinga. Upė nėra smarkiai vingiuota, siaura ir srauni, todėl maršrutai Šventosios upe yra nesudėtingi. Čia drąsiai galima plaukti ir grožėtis Lietuvos gamta. Siesartis - ekstremalesnė upė. Ji labai vingiuota ir vietomis pakankamai srauni, todėl ji traukia ekstremalesnių pojūčių mėgėjus. Nors maršrutai kiekvienais metais yra aptvarkomi, Siesartyje vietomis yra nuvirtusių medžių, akmenų, užtvankų liekanų, todėl kartais prireiks išlipti ir persinešti baidares per kliūtis. Reikėtų žinoti, kad nepatyrusiems plaukikams Siesartyje tenka ir apvirsti su baidare. Todėl Siesartimi mes paprastai plaukiame ne mažiau 6-8 žmonių grupelėmis, kad esant reikalui, galėtume vieni kitiems padėti. Svarbus veiksnys, - tai kiek į žygį planuojate pasiimti „velnio lašų". Patartina apgalvoti ir nepasirinkti perilgo ar persudėtingo maršruto.  

Prisiminkime, kad plaukdami baidarėmis norime, puikiai praleisti laiką, pailsėti, pasigrožėti gamta. Tel.: 867719357.

 

Vienos dienos maršrutai

Maršrutas Nr. 1 

Plaukimas Šventosios upe nuo Kavarsko iki Ukmergės (prailgintas variantas) arba nuo Šventupės kaimo iki Ukmergės (populiariausias)

Šventoji – viena gražiausių Lietuvos upių. Jos ištakos yra Ignalinos rajone.  Šventosios aukštupys yra Ignalinos, Zarasų ir Rokiškio rajonuose. Prateka Utenos, Anyksčių, Ukmergės, Jonavos rajonais ir netoli Jonavos įteka į Nerį.

Šiame maršrute mes siūlome plaukti nuo Kavarsko iki Ukmergės miesto.  Atkarpos atstumas 29 km. (plaukimo laikas 8-10 val.) Atstumą galima trumpinti iki 25, 19, 15 ar 10 kilometrų. Dažniausiai plaukiantys pasirenka atkarpą nuo Šventupės kaimo iki Ukmergės (atplaukia pas mus į kiemą prie savo paliktų mašinų). Atkarpos atstumas - 16 km.  Šiame ruože upė graži (yra salų, atodangų), rami, todėl ja drąsiai gali plaukti pirmą kartą plaukiantys baidare bei žygeiviai su mažais vaikais (plaukimo laikas 4-5 val).

Marsrutas-Kavarskas-Ukmerge 

Maršrutas Nr. 2  

Plaukimas Šventosios upe nuo Ukmergės iki Veprių kaimo

Šiame maršrute mes siūlome plaukti nuo Ukmergės miesto iki Veprių kaimo. Trasos ilgis 17 km (palukimo laikas 4-5 val.). Trasą galima prailginti dar 7 km, plaukiant toliau iki Upninkų tilto.  Šiame ruože upė pakankamai rami, todėl ja drąsiai gali plaukti pirmą kartą plaukiantys baidare bei žygeiviai su vaikais.

2_marsrutas-Ukmerge-Vepriai


Maršrutas Nr. 3

Plaukimas "nenuorama" Siesartimi (nemažesnėmis kaip 6-8 žmonių grupėmis)

Šis maršrutas jums paliks neišdildomą įspūdį. Vieną kartą paplaukę Siesartimi čia norėsite grįžti vėl ir vėl. Apaugę medžiais Siesarties krantai priverčia atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Upė gana vingiuota ir pakankamai srauni. Pagal jūsų pageidavimus parinksime jums maršruto pradžią ir pabaigą. Žemėlapyje parodyto maršruto ilgis 12.6 km.

Šio maršruto nerekomenduojame turistautojams su mažais vaikais (pasitaiko, kad mažiau patyrę kartais apvirsta su baidare).

3_marsrutas-nenuorama-Siesartis

Maršrutas Nr. 4

Plaukimas "nenuorama" Siesartimi bei Šventosios upe iki Ukmergės

Maršruto trukmė 7-8 val. Atplaukiate į vietą. Žemėlapyje parodyto maršruto ilgis 21,5 km. Ši atkarpa siūloma, kurie gali patys nusinešti baidares apie 200 m į pakalnę (su autobusiuku dėl prasto privažiavimo, negalime prie pat upės privažiuoti).

 4_marsrutas-Siesartimi-ir-Sventaja-iki-Ukmerges

 

Dviejų dienų maršrutai

Maršrutas Nr. 5

Plaukimas Siesartimi. Šitas maršrutas skirtas aštresnių pojūčių mėgėjams

 Atkarpa nuo Želvos-Balninkų kelio iki pat Šventosios upės  yra įdomi, nes plaukiant sutiksite nuvirtusių medžių,  daug staigių posūkių. Upė gana srauni.  Gana populiarus dviejų dienų maršrutas: plaukti nuo Želvos - Balninkų kelio iki pat Ukmergės (iki paliktų mašinų).  Siesarties maršruto atkarpos:

a) Želvos-Balninkų kelias - Virkščių-Valų kelias. Atstumas 12,4 km. Ši atkarpa yra "laukinė". Plauksite visą laiką mišku, aplink nėra jokios civilizacijos.  Tai - gana ektremali baidarių trąsa. Plaukdami alaus nepagersite, - teks sustoti :).  Yra daug nuvirtusių medžių. Kai kurie prapjauti, kai kuriose vietose teks išlipti ir persitempti baidarę. Šią atkarpą turėsite įveikti norite ar nenorite, nes privažiavimų prie upės praktiškai nėra.
b) Virkščių-Valų kelias - elektrinės užtvanka. Atstumas 5 km. Ši atkarpa jau lengviau praplaukiama, bet gana smagi.

c) Elektrinės užtvanka - tiltas ant Nuotekų-Žemaitkiemio kelio. Atstumas 5 km. Taip pat gana įdomi atkarpa. Čia dažniausiai būna maršruto pabaiga, bet norinčios grupės gali plaukti toliau (bet visa grupė kartu).

d) Tiltas ant Nuotekų-Žemaitkiemio kelio - Autostrados tiltas per Šventąją. Atstumas 11,2 km. Ši atkarpa išsiskiria grožiu, nes prasideda pušynai, matosi atodangos. Atkarpoje iki Šventosios upės yra akmeningų vietų.

d) Autostrados tiltas per Šventosios upę - Ukmergė (Linų g. 105, kur paliktos mašinos). Atstumas:  5,4 km. Plaukimas atsipalaidavus.

 5_marstutas_bal_nuot

Maršrutas Nr. 6

Plaukimas Šventosios upe nuo Anykščių iki Ukmergės

Pradėti plaukti galima  nuo Anykščių miesto arba nuo Puntuko akmens. Pusiaukelyje yra privati stovyklavietė "GRAŽAVARDĖ", kurioje galima apsistoti nakvynei. Yra pavėsinė, lauko tualetas, tinklinio aikštelė. Labai rami ir graži vieta.

6_marsrutas-dvieju-dienu-Anyksciai-Ukmerge 


Maršrutras Nr. 7

Plaukimas Šventosios upe nuo Ukmergės iki Jonavos

Kiti maršrutai: Atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir galimybes pasiūlysime jums tinkamiausią maršrutą. Atkakliausiems galime pasiūlyti trijų ar keturių  dienų maršrutus.

Transportavimo kaina (priklausomai nuo žmonių ir baidarių skaičiaus): 1 km. – 0,30 Eur (skaičiuojamas atstumas į abi puses). Vienu metu paimame 8 (maksimum 10) žmones.

7_marsrutas-dvieju-dienu-Ukmerge-Jonava2

Adresas

Linų g. 105, Ukmergė
Lietuva

Darbo laikas

Sezono metu 24/7

Pasiteiravimui

El.paštas: ukmergesbaidares@gmail.com
Tel.: 8 677 19357, 8 618 21602, 8 676 48481