Maršrutai

Ruošiantis žygiui labai svarbu pasirinkti tinkamą maršrutą. "Ukmergės baidarių nuoma" siūlo baidarių maršrutus Šventosios ir Siesarties upėmis. Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į moterų, vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų skaičių. Taip pat atkreipkite dėmesį, kiek iš jūsų plaukiate pirmą kartą ir kiek iš jūsų yra patyrusių plaukikų . Patyrusius paprastai reiktų leisti į priekį ir į galą (kad nepaliktų atsilikusių). Jie kontroliuos žygio eigą (plaukiantiems iš paskos sufleruos „laikytis kairės", „laikytis dešinės", „stojam – kliūtis") . Jei grupėje dauguma baidarėmis plaukia pirmą kartą, siūlome pasirinkti maršrutus Šventąja. Plaukti Šventąja nėra sudėtinga. Upė nėra smarkiai vingiuota ar srauni, todėl maršrutai Šventosios upe yra nesudėtingi. Čia drąsiai galima plaukti ir grožėtis Lietuvos gamta. Siesartis - ekstremalesnė upė. Ji labai vingiuota ir vietomis pakankamai srauni, todėl ji traukia ekstremalesnių pojūčių mėgėjus. Nors maršrutai kiekvienais metais yra aptvarkomi, Siesartyje vietomis yra nuvirtusių medžių, akmenų, užtvankų liekanų, todėl kartais prireiks išlipti ir persinešti baidares per kliūtis. Reikėtų žinoti, kad nepatyrusiems plaukikams Siesartyje tenka ir apvirsti su baidare. Todėl Siesartimi mes paprastai plaukiame ne mažiau 6-8 žmonių grupelėmis, kad esant reikalui, galėtume vieni kitiems padėti. Svarbus veiksnys, - tai kiek į žygį planuojate pasiimti „velnio lašų". Patartina apgalvoti ir nepasirinkti perilgo ar persudėtingo maršruto.  

Prisiminkime, kad plaukdami baidarėmis norime ne pavargti, o puikiai praleisti laiką, pailsėti, pasigrožėti gamta. Tel.: 867719357.

 

Vienos dienos maršrutai

Maršrutas Nr. 1  Plaukimas Šventosios upe iki Ukmergės

Šventoji – viena gražiausių Lietuvos upių. Jos ištakos yra Ignalinos rajone.  Šventosios aukštupys yra Ignalinos, Zarasų ir Rokiškio rajonuose. Prateka Utenos, Anyksčių, Ukmergės, Jonavos rajonais ir netoli Jonavos įteka į Nerį. Galimi atstumai  16, 13 ar 10 kilometrų. Dažniausiai plaukiantys pasirenka atkarpą nuo Vidiškių kaimo iki Ukmergės (atplaukia pas mus į kiemą prie savo paliktų mašinų). Atkarpos atstumas - 13 km (apie 3,5-4 val plaukimo).  Šiame ruože upė graži (yra salų, atodangų), rami, todėl ja drąsiai gali plaukti pirmą kartą plaukiantys baidare bei žygeiviai su mažais vaikais. Šis maršrutas patogus, nes atplauksite į vietą (prie pas mus paliktų savo automobilių), todėl nereikės laukti po plaukimo kol atvažiuosime jus parvežti. Pas mus galėsite pasinaudoti WC (nereikės lakstyti pakrūmėm :) ). Po šio maršruto galima likti pas mus pavakaroti pavesinėje, pažaisti tinklinį, išsikepti šašlykų. Stovyklavietės kaina be nakvynės - 3-4 Eur žmogui. Norintiems likti nakvoti, pasiūlysime už kelių kilometrų esančią Bugenėlių stovyklavietę.

Stovyklavietė prie namuStovyklavietė Bugenėliai prie Šventosios 1

Stovyklavietė "Ukmergės baidarės"(viršutinės  3 nuotraukos)                                        
Stovyklavietė "Bugenėliai" (likusios nuotraukos)                               

1.1. Nuo Šventupės iki Ukmergės  (16 km, apie 4,5-5 val.)

Sventupe - Ukmergeventupės Kempingas

Labai populiarus maršrutas šeimoms su vaikais. Plaukiantys po plaukimo gali grįžti stovyklauti į Šventupės kempingą.

1.2. Nuo Vidiškių iki Ukmergės (populiariausias, apie 12 km, 3-4 val plaukimo)

Vidiskiai - Ukmergevista_baidare

1.3. Nuo Zujų kaimo iki Ukmergės (apie 10 km, 2-3 val plaukimo)

Siesarties intakas - UkmergeFree_Lander_baidare

1.4. Nuo Kavarsko iki Ukmergės (apie 29 km, 8-10 val plaukimo)

Šiame maršrute mes siūlome plaukti nuo Kavarsko iki Ukmergės miesto.   Atkarpos atstumas 29 km. (plaukimo laikas 8-10 val.). Realiai tai dviejų dienų maršrutas, kurio pusiaukleje galima apsistoti nakvynei Šventosios kempinge.  

Kavarskas - UkmergeKavarskas   

Maršrutas Nr. 2  

Plaukimas Šventosios upe nuo Ukmergės iki Veprių kaimo

Šiame maršrute mes siūlome plaukti nuo Ukmergės miesto iki Veprių kaimo. Trąsos ilgis 16 km (palukimo laikas 4-5 val.). Šiame ruože upė pakankamai rami, todėl ja drąsiai gali plaukti pirmą kartą plaukiantys baidare bei žygeiviai su vaikais. Už pusės kilometro nuo maršruto finišo yra įsikūrusi sodyba "Ąžuolų giria" (žiūr. skiltį: Naudingi patarimai/Nakvojimo vietos). Populiarus maršrutas plaukiantiems su vaikais.

Ukmergė - VepriaiUkmergė - Vepriai. Finišas


Maršrutas Nr. 3

Plaukimas "nenuorama" Siesartimi (nemažesnėmis kaip 6-8 žmonių grupėmis). Maršrutas plaukiantiems ne pirmą kartą.

Šis maršrutas jums paliks neišdildomą įspūdį. Tai populiariausias šios upės maršrutas. Vieną kartą paplaukę Siesartimi čia norėsite grįžti vėl ir vėl. Apaugę medžiais Siesarties krantai priverčia atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Upė gana vingiuota ir pakankamai srauni. Pagal jūsų pageidavimus parinksime jums maršruto pradžią ir pabaigą. Žemėlapyje parodyto maršruto ilgis 13 km.. Atkarpą galima ilginti iki 18 km plaukiant toliau iki pat Šventosios. Šią atkarpą taip pat galima trumpinti iki 8 km (3-3,5 val plaukimo). Rekomenduojame stovyklavietę prie Valų arba sodybas "Ežero 13", Sigito Masiulionio sodybą, "Prie Šventosios", "Duburiai".

Šio maršruto nerekomenduojame turistautojams su mažais vaikais (pasitaiko, kad mažiau patyrę kartais apvirsta su baidare).

https://www.youtube.com/watch?v=S7gADSd9fHU&feature=share&fbclid=IwAR285Yxo78To21hBil9P8tDsknlIZjR-2mab72QA8QLRHUPJaLi1QBkUuIg

 

3_marsrutas-nenuorama-SiesartisStovyklavietė prie Valų

Maršrutas Nr. 4

Plaukimas Siesartimi. Atkarpa nuo Želvos-Balninkų kelio iki tilto prie Valų. Maršrutas skirtas aštresnių pojūčių mėgėjams

Želvos-Balninkų kelias (Kazliškių malūnas) - Virkščių-Valų kelias. Atstumas apie 13 km. Ši atkarpa yra "laukinė". Plauksite visą laiką mišku, aplink nėra jokios civilizacijos.  Tai - gana ektremali baidarių trąsa. Plaukdami alaus nepagersite, - teks sustoti :).  Yra nuvirtusių medžių. Atkarpa pravalyta, bet kai kuriose vietose teks išlipti ir persitempti baidarę. Šią atkarpą turėsite įveikti norite ar nenorite, nes privažiavimų prie upės praktiškai nėra. Po plaukimo galima apsistoti stovyklavietėje prie Valų (turime dvi dideles pavesines). 

Šio maršruto nerekomenduojame turistautojams su mažais vaikais (pasitaiko, kad mažiau patyrę kartais apvirsta su baidare).

Kazliskes - ValaiStovyklavietė prie Valų

Maršrutas Nr. 5

Pikčiūnų (Siesarties) malūnas - Želvos-Balninkų kelias (Kazliškių malūnas). Maršrutas skirtas aštresnių pojūčių mėgėjams.

Atstumas apie 13 km. Ši atkarpa yra mažiausiai pravalyta, reikės daugiausiai laviruoti ir lankstytis tarp medžių, todėl šią atkarpą rekomenduojame tik patyrusiems baidarininkams. Plauksite visą laiką mišku, aplink nėra jokios civilizacijos.  Tai - gana ektremali baidarių trąsa. Po plaukimo galima apsistoti stovyklavietėje "Kazliškių malūnas". 

Šio maršruto nerekomenduojame turistautojams su mažais vaikais (pasitaiko, kad mažiau patyrę kartais apvirsta su baidare).

Pikčiunai - KazliskesKazliškių maluno Stovyklaviete 

Maršrutas Nr. 6

Plaukimas Siesartimi bei Šventosios upe iki Ukmergės

Maršruto trukmė 7-8 val. Atplaukiate į vietą. Žemėlapyje parodyto maršruto ilgis 21,5 km. Šį maršrutą galima trumpinti 5 km ir plaukti nuo tilto per Siesartį (maršrutas apie 5 val.). Po šio maršruto galima likti pas mus pavakaroti pavesinėje, pažaisti tinklinį, išsikepti šašlykų. Stovyklavietės kaina be nakvynės - 3-4 Eur žmogui. Norintiems likti nakvoti, pasiūlysime netoliese esančią Bugenėlių stovyklavietę.

Maršrutas Nr. 7 Plaukimas Siearties upe nuo Kazliškių malūno iki tilto į Žemaitkiemį arba iki Šventosios upės (dvi dienos)

Tai populiariasias dviejų dienų maršrutas Siesarties upėje. Prie Valų ant upės kranto turime dvi erdvias pavėsines talpinančias iki 20 žmonių. Yra šašlykinė, lauko tualetas. Greta esančioje upėje galima išsimaudyti. Patogi vieta nakvynei su palapinėmis.

Stovyklavietė prie Valų 

Maršrutas Nr. 8

Plaukimas Siearties upe nuo Pikčiūnų (Siesarties) malūno iki Valų (dvi dienos)

Tai patyrusiems skirtas dviejų dienų pasiplaukiojimas. 

Pikčiūnai - ValaiKazliškių maluno Stovyklaviete

Maršrutas Nr. 9

Plaukimas Šventosios upe nuo Anykščių iki Ukmergės (dvi dienos)

Pradėti plaukti galima  nuo Anykščių miesto arba nuo Puntuko akmens. Pusiaukelyje yra privati stovyklavietė "GRAŽVARDĖ", kurioje galima apsistoti nakvynei. Yra pavėsinė, lauko tualetas, tinklinio aikštelė. Labai rami ir graži vieta.

6_marsrutas-dvieju-dienu-Anyksciai-UkmergeStovyklavietė Gražvardė prie Šventosios 


Maršrutras Nr. 10

Plaukimas Šventosios upe nuo Ukmergės iki Jonavos (dviejų dienų maršrutas)

Kiti maršrutai: Atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir galimybes pasiūlysime jums tinkamiausią maršrutą. Atkakliausiems galime pasiūlyti trijų ar keturių  dienų maršrutus.

Transportavimo kaina (priklausomai nuo žmonių ir baidarių skaičiaus): 1 km. – 0,45 Eur (skaičiuojamas atstumas į abi puses). Vienu metu paimame 8 (maksimum 10) žmones.

7_marsrutas-dvieju-dienu-Ukmerge-Jonava2

Adresas

Linų g. 105, Ukmergė
Lietuva

Darbo laikas

Sezono metu 24/7

Pasiteiravimui

El.paštas: ukmergesbaidares@gmail.com
Tel.: 8 677 19357, 8 618 21602, 8 676 48481